archiveздравствен работник

МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Здравствен работник и наставник од Тиквешко позитивни на коронавирус – во изолација 38 ученици

Меѓу новозаболените од коронавирус се и здравствен работник и наставник во подрачно училиште во Кавадарци. Во изолација се 38 ученици....
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Од коронавирус, почина Елизабета Јанкова, здравствен работник во Центарот за јавно здравје Битола

Уште едно медицинско лице денеска го загуби животот од компликации од Ковид-19. На 57 годишна возраст почона Елизабета Јанкова, здравствен...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Заев: Силна поддршка во европската агенда, на стратешките регионални и домашни проекти

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за финансии, Фатмир Бесими, се сретна со заменик-претседателката...
ЕкономијаМакедонија

Стопанството бара под итно да се изгласа ребалнсот на Буџетот – 15 илјади работни места се во опасност

Во преработувачката индустрија висат 15.000 работни места доколку навреме не се донесе ребалнсот на Буџетот, алармираат од Организација на работодавачи....