- Advertisement -

archiveздравствен

МакедонијаПравдаСветот на работникот

Уште еден здравствен работник заразен од ковид-19, директорката на кумановската болница

Директорката на oпштатa болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на ковид-19. „Позитивен резултат од...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Д-р Богдановски од Брзата помош во Македонски Брод донираше крвна плазма откако се излечи од ковид-19

Уште еден здравствен работник кој беше заразен со ковид-19 донираше крвна плазма за да помогне во лекувањето на пациентите. Станува...
1 2
Page 1 of 2