Ивент индустријата револтирана: Исплатени 0 денари помош, институциите се сеќаваат на нас само за блокада на сметки

Ивент индустријата вели дека нивниот сектор се уште е оневозможен да работи и по речиси 15 месеци од пандемијата. -Пред

Прочитај повеќе

Ивент индустријата од утре протестите ги става во мирување, в сабота ќе се сретнат со вицепремиерот Битиќи

Асоцијацијата на ивент индустријата ИВАП соопшти дека од утре ги става во мирување протестите кои изминатите денови секојдневно ги одржуваше

Прочитај повеќе

Ивент индустријата и денеска ќе протестира пред Влада

Ивент индустријата и денеска протестираше пред Владата, од 12 до 15 часот. „Најмалку што очекувавме од Владата беа медиумски оркестрирани

Прочитај повеќе

Битиќи: Со директна финансиска поддршка ја враќаме креативноста на ивент индустријата

Обезбедивме еден милион евра неповратни финансиски средства за организација на најмалку 40-тина настани, за чија реализација очекуваме да бидат ангажирани

Прочитај повеќе

Ивент индустријата бара неповратна финансиска помош, од неработењето бележи преку 60 отсто пад на приходите

Со кутии во кои е спакувана опремата, наредени долж булеварот „Илинден” пред Владата, компаниите од ивент индустријата денеска симболично го

Прочитај повеќе

Ивент компаниите в понеделник на собир ќе побараат од Владата да изнајде начин и да им помогне

Под мотото „ПОМЕН – една година тишина!”, по повод точно една година од забраната за одржување на јавни настани, заради

Прочитај повеќе