Се одржа чествувањето на Илинден во Смилево

Во славно и револуционерно село Смилево, денес, се одбележа големиот национален и православен празник „Илинден“. Свеченостите започнаа со положување цвеќе

Прочитај повеќе

Работник тешко повреден од работна машина во фирма во Илинден

На 29.07.2020 година во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза” бил донесен повреден Б.Ј.(40) од Скопје.

Прочитај повеќе

Денеска се прославува Илинден – 116 години од Илинденското востание

Македонските граѓани денеска го прославуваат Денот на Републиката, 2. август. Чествувањата на големиот празник на македонската борба за слобода, независност

Прочитај повеќе