Илон Маск порача вработените на Twitter да бидат „тврдоглави“ или да си заминат

Новиот сопственик на компанијата сопственик на популарната социјална мрежа за микроблогирање „Twitter“, Илон Маск, предупреди во средата дека целиот персонал

Прочитај повеќе

Визијата на Маск за иднината вклучува вонземјани, длабоки тунели и ракетен транспорт

Во понеделникот, сопственикот на Твитер им се обрати на деловните лидери во Бали преку видео-врска на маргините на самитот на

Прочитај повеќе

Маск проговори откако сподели илјадници откази: Немав избор

Илон Маск изјави дека нема друг избор освен да отпушти околу 3.700 вработени на Твитер ширум светот, наведувајќи дека причината

Прочитај повеќе

Маск го купил Твитер и веднаш ги отпуштил директорите

Илон Маск го затворил договорот за преземање на Твитер за 44 милијарди долари, рекол за CNN извор упатен во ситуацијата.

Прочитај повеќе

Илон Маск им кажал на инвеститорите дека планира да отпушти 75 отсто од вработените на Твитер

Илон Маск им рекол на потенцијалните инвеститори дека планира да елиминира речиси 75 отсто од персоналот на Твитер како дел

Прочитај повеќе

Се топи богатството на Илон Маск? Изгуби над 100 милијарди долари за неколку месеци

Најбогатиот човек на светот Илон Маск наводно изгубил третина од своето богатство од ноември 2021 година. Поконкретно, извршниот директор на

Прочитај повеќе

ПОТРЕСИ ВО СВЕТСКАТА ЕКОНОМИЈА: Банките можат да изгубат 500 милиони долари поради купувањето на Твитер од Маск!

Илон Маск пред шест месеци ја објави веста за купувањето на Твитер, а банките кои тогаш се договориле и склучиле

Прочитај повеќе

Маск најави домашен асистент робот

Во пресрет на годишната манифестација на Тесла посветена на вештачката интелигенција, Илон Маск најави робот кој ќе може да помага

Прочитај повеќе

Во своето прво обраќање до вработените на Твитер, Маск зборуваше за намалување на персоналот

Илон Маск за првпат им се обрати на вработените на Твитер и рече дека компанијата ќе мора да го намали

Прочитај повеќе

Маск на прв состанок со вработените на Твитер

Илон Маск во четврток ќе разговара со вработените на Твитер, за прв пат откако во април даде понуда од 44

Прочитај повеќе