- Advertisement -

archiveИндија

ПравдаСветСветот на работникот

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Камион прегази 16 работници во Индија, 13 загинале

Најмалку 13 работници -мигранти, кои спиеле покрај автопат, загинале откако ги прегазил камион во индиската држава Гуџарат. Несреќата се случила...
ПравдаСветСветот на работникотСиндикат

Штрајкуваат 3,5 милиони медицинари: Платите им се 40 долари, а во државата има преку 2 милиони ковид случаи

Повеќе од 3,5 милиони здравствени работници во Индија денеска започнале дводневен штрајк, барајќи подобри плати и заштитна опрема во борбата...
ПравдаСветСветот на работникот

Се урнал кран и паднал над работници: Камерите ја снимиле страшната несреќа на бродоградилиштето, настрадале 11 луѓе

Голем кран се урнал при тест за оптоварување на државното бродоградилиште во градот Вишакхапатнаму на југот на Индија, а притоа...
1 2
Page 1 of 2