- Advertisement -

archiveиндустрија

НовостиСветот на работникот

Димитриевски: Куманово продолжува да биде препознатливо како град производител на чевли и текстил

Независниот кандидат за градоначалник од граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ Максим Димитриевски, денеска беше во посета на компанијата Филип Фрос...
МакедонијаНовостиСветот на работникотСиндикат

Градежните работници бараат бенефициран стаж: „Потребен е само потпис од Министерот“

Бобан Илијевски Министерството за труд и социјална политика ќе спроведе целосна ревизија на работните места со бенефициран стаж и ќе...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Индустријата во август е во минус за 1,4 отсто во однос на лани, во првите осум месеци раст од 4,5 отсто

Индустриското производство во август годинава, во однос на август лани е намалено за 1,4 проценти, додека во периодот јануари-август  годинава...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникотСиндикат

(ФОТО) Судот одлучи: АД ЕСМ треба да му исплати над 1 милион денари на синдикатот

Самостојниот синдикат на работниците од енергетика, рударство и индустрија на својата фејсбук страна објави дека добил уште една пресуда во...
1 2 3 17
Page 1 of 17