Петковски: Не би ме изненадило Уставниот суд воопшто да не расправа за иницијативата на Гласен Текстилец и СГИП

Фејсбук статус на Милан Петковски, Претседател на Македонското здружение за заштита при работа: Поучен од досегашниот шаблон на однесување на

Прочитај повеќе

Уставен не расправаше за недела неработен ден, иницијативата е повлечена

Од технички причини беше повлечена иницијативата за недела неработен ден поднесена од Стопанската комора на Северна Македонија до Уставниот суд.

Прочитај повеќе

МЗЗПР со иницијатива до Уставен суд: 100% плата за сите работници заболени од Ковид-19

Македонското здружение за заштита при работа (МЗЗПР) испрати иницијатива до Уставниот суд за утврдување на законитоста и уставноста на точка

Прочитај повеќе

Депонијата Русино ги труе Гостивар, нашите сегашни и идни генерации

Автор: Бобан Илијевски  Загадениот воздух останува еден од најгорливите проблеми во нашата држава, кој сега е засенет од страна на

Прочитај повеќе

Национална конференција „Заедно за превенција против родово базирано насилство“

Центарот за граѓанска иницијатива – Прилеп денеска во Скопје ќе одржи Национална конференција „Заедно за превенција против родово базирано насилство“,

Прочитај повеќе

(Видео) Ристески за Лидер: Законот за извршување е душмански направен, народ плаќа нешто што не постои

Иницијативата „Стоп за извршителите“ подолг период преку протести бараат законски измени со кои ќе престане блокирањето на сметките, наплатата на

Прочитај повеќе