- Advertisement -

archiveинспекциски

НовостиПравда

За седум дена инспекциските служби извршија 4.635 контроли, да се почитуваат протоколите

Вкупно 4.635 контроли и надзори извршиле шесте инспекциски служби во периодот од 30 ноември до 6 декември годинава. Инспекторите од Државниот...
НовостиПравдаСветот на работникот

Левица утре поднесува 61 барање за надзор до инспекторат за труд поради партиски вработувања во училиштата

Одамна се зборува за партизацијата на јавните служби, и одамна истата состојба сè подрастично се влошува. Секоја промена на власта...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Филиповска Грашкоска: Правиме максимални напори да ги минимизираме можностите за ширење на коронавирусот, уредбите и протоколите мора да се почитуваат

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната редовна прес-конференција информираше за инспекциските надзори направени од страна на шест инспекторати...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Хавзиу: Потребни ни се целосни податоци за работниците чии права се прекршени, за да може да постапиме

Државниот инспекторат за труд, бил особено активен во последните седум дена, при што реализирал вкупно 670 контроли кај работодавачи, во...
ПравдаСветот на работникот

За една недела 13 прекршувања на уредбите и протоколите при транспорт на работници во Штип, Кавадарци и Скопје

Државниот инспекторат за транспорт во периодот од 10-16 јуни, направи вкупно 274 надзор. Меѓуопштинскиот сообраќај сè уште е намален за...
1 2 3
Page 1 of 3