archiveинституции

Правда

Дезинфекција, дистанца и заштита како услов за работа на образовните институции

Честа дезинфекција, физичко растојание и маски. На овие 3 работи генерално се сведени протоколите според кои во иднина ќе функционираат...
ПравдаСветот на работникот

Здравствените работници не можат сами, граѓаните мора да помогнат со почитување на мерките, вели доктор Диме Коцев

Директорот на кавадаречката болница, доктор Диме Коцев, вели дека и покрај тоа што првиот удар на корона вирусот бил успешно...
ПравдаСветот на работникот

(Видео) Јовевски: Дали институциите соодветно се справуваат со економската и здравствствената криза

ДАЛИ ИНСТИТУЦИИТЕ НА ДРЖАВАТА СООДВЕТНО СЕ СПРАВУВААТ СО ЕКОНОМСКАТА И ЗДРАВСТВЕНАТА КРИЗА? - Има поплаки од граѓаните насочени кон институциите...
ЕкономијаМакедонија

СКСЗМ апелира надлежните институции да преземат мерки и активности за подобрување на безбедносната состојба во земјава

Стопанската комора на северо-западна Македонија (СКСЗМ) преку пишано соопштение искажува, како што велат, длабока загриженост за безбедносната состојба во земјата,...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

ССНМ: Онлајн заканите кон новинари зачестени, институциите да реагираат

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници ги осудува онлајн нападите и заканите на социјалните мрежи врз колегата Мишко Иванов,...
ПравдаСветот на работникот

Докторката од Куманово која се бореше со корона и заболе, сега и одбиваат од плата и плаќа лекување

Наместо заштита од институциите, докторка заразена од корона вирусот разочарана од системот. Лекарката од кумановската болница, Гордана Николиќ, која беше...
1 2 3 7
Page 1 of 7