- Advertisement -

archiveиселување

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

И покрај штетите од пандемијата, Владата очекува намалување на невработеноста на едноцифрен број

Бобан Илијевски Уште од самото формирање на Владата во 2020 година, едно од клучните ветувања беше намалување на невработеноста на...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Димитриеска Кочоска: Планот за живот на Заев, ни донесе дупло поголемо иселување на младите лица од Македонија

Цитирајќи делови од „Планот за живот“ во Македонија, кој беше предизборна програма на Социјалдемократскиот сојуз за изборите од 2016 година,...
1 2
Page 1 of 2