- Advertisement -

archiveисплата

ЕкономијаСветСветот на работникот

Оние кои немаат боледување и мораат да одат на КАРАНТИН добиваат 1.500 американски долари

Австралискиот премиер Скот Морисон најави исплата на 1.500 американски долари за отсуство од работа во случај на инфекција со коронавирус...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Царовска: Нема ништо спорно во исплатата на К-15 предвидена со колективниот договор за администрацијата

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска смета дека нема ништо спорно во тоа што е предвидена исплата на К-15 во...
1 2
Page 1 of 2