Во Здравствен дом Скопје не се исплаќа додаток согласно Законот за недела неработен ден

Во Здравствен дом – Скопје не се исплаќа додаток за работа во недела, додека во останатите ова законско решение се

Прочитај повеќе

Мицкоски: Владата сака Итната медицинска помош да ја даде на фирма блиска до Заеви

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при посетата на Градско изјави дека со измените на Законот за здравствена заштита, власта сака на приватен

Прочитај повеќе

Комерцијална банка донираше на Министерството за здравство возила за итна помош, медицинска опрема и тестови за Ковид-19 во вредност од 336.600 евра

Две амбулантни возила за Итна помош, 280 кислородни концентратори, маски за неинвазивна вентилација и 7.120 тестови за Covid-19 донираше Комерцијална

Прочитај повеќе