- Advertisement -

archiveИТ

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

„Сивус“ станува дел од чешката групација „Арикома“

Нaјголемиот ИКТ-холдинг во Чешка, групацијата „Арикома“ ја презема македонската ИТ компанија „Сивус“. Како што истакна премиерот Зоран Заев на денешната...