Јанчев: Во Кавадарци секојдневно се гради, а вработените од „Комуналец“ ќе добијат и 13 плата

Кавадарци во континуитет комуналната изградба ја следи со голема динамика. Како отчетна и транспарентна партија и пред се народна партија,

Прочитај повеќе

Голема трагедија во Кавадарци: Паднал кран, две лица се загинати

Во Кавадарци се случи голема трагедија, откако паднал кран поради неразјаснети причини, при што две лица го загубиле животот. Две

Прочитај повеќе

Царовска: во Кавадарци веќе три години успешно се спроведува дуално образование, младите да ги искористат придобивките кои тоа ги нуди

Општина Кавадарци заедно со локалната бизнис заедница се приклучуваат кон заложбите на Владата и на Министерството за образование и наука

Прочитај повеќе

Уште двајца здравствени работници позитивни на Ковид-19 во Кавадарци

Уште двајца здравствени работници од Кавадарци се позитивни на Ковид-19, потврди за МИА доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот

Прочитај повеќе

Позитивен на коронавирус здравствен работник од Кавадарци

Здравствен работник од Кавадарци е меѓу новозаболените од Ковид-19 во Тиквешијата, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски специјалист епидемиолог при

Прочитај повеќе

Позитивни тројца здравствени работници од болницата во Кавадарци

Нови тројца здравствени работници се позитивни на коронавирус во Кавадарци, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот

Прочитај повеќе

Негувателка во градинка во Кавадарци позитивна на коронавирус – во изолација 13 деца и две вработени

Негувателка во градинка во Кавадарци е позитивна на Ковид-19. Во изолација се 13 деца, една негувателка и една воспитувачка, за

Прочитај повеќе

Почина работник кој се повредил во фабрика во Кавадарци

На 01.12.2020 во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци, Д.И.(51) од

Прочитај повеќе

Потврден нов случај на заболен здравствен работник во Кавадарци

Лекар специјалист од Кавадарци е новиот позитивен случај на коронавирус, потврдил за МИА утрово доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при

Прочитај повеќе

Средното училиште „Ѓорче Петров“ во Кавадарци стана енергетски ефикасно со грант од кралството Норвешка

Земјоделско-шумарското средно училиште „Ѓорче Петров“ во Кавадарци ја подобри својата енергетска ефикасност со грант доделен од Кралството Норвешка. Со извршените

Прочитај повеќе