ВИДЕО| Лазороски: Одзивот на штрајкот денеска е уште поголем – Благодарност до родителите за нивната поддршка

Го посетивме и училиштето „Христијан Тодоровски – Карпош“, каде направивме кусо интервју со Претседателот на Регионалниот одбор на СОНК, Карпош,

Прочитај повеќе

ПОДОБРИ УСЛОВИ И МОТИВАЦИЈА ЗА НАСТАВНИЦИТЕ ОД КАРПОШ

Општина Карпош на сите учители, наставници им го честита 5. октомври – Светскиот ден на наставникот. Како локална самоуправа континуирано

Прочитај повеќе

Двајца наставници од Скопје позитивни на коронавирус

Наставничка по англиски од „Владо Тасевски“ во Карпош е позитивна на корона. Од општината за Телма веллат  дека таа им предавала на

Прочитај повеќе

Општина Карпош: Екипите на терен – се очекува силен ветер и снег во попладневните часови

Комуналните служби на Општина Карпош утринава продолжија со активностите за расчистување на јавните површини од вчерашното невреме во Скопје. Како

Прочитај повеќе

Општина Карпош: Граѓаните ќе одлучат за зонското паркирање во Карпош 2

Општина Карпош од денеска започнува со спроведување на анкета во урбаната заедница Карпош 2, со цел граѓаните да одлучат дали

Прочитај повеќе

Општина Карпош објави оглас за субвенционирање на велосипеди и електрични тротинети

Општина Карпош го објави Јавниот оглас за одобрување субвенции на жителите на Општина Карпош, за купување на велосипеди и електрични

Прочитај повеќе

Град Скопје и општина Карпош уредуваат нов парк на кејот од Вардар

Градот Скопје во понеделник ќе распише конкурс за избор на идејно решение за уредување нов парк меѓу кејот на Вардар

Прочитај повеќе

Започнува анкетата на општина Карпош за воведување на зонско паркирање

Општина Карпош од денеска започнува со теренско анкетирање во урбаната заедница Карпош 1, со цел граѓаните да одлучат дали се

Прочитај повеќе

Ќе се гради нова пешачка зона во општина Карпош

Од општина Карпош известуваат дека денеска, четврток, 30 јануари 2020 година, во 11:00 часот, на крстосницата меѓу улица „Скупи“ и

Прочитај повеќе

Општина Карпош: Засилена изградба на спортско – адреналнискиот парк

Интензивно се работи на Спортско – адреналинскиот парк долж Кејот на реката Вардар, околу Алпинистичката карпа. Во овие моменти, се

Прочитај повеќе