- Advertisement -

archiveкластер

ЕкономијаМакедонија

Текстилниот кластер незадоволен: Вториот сет на мерки со многу нејаснотии и крајно неповолни услови за текстилниот сектор

Вториот сет на мерки најавени од Владата се со многу нејаснотии, а условите се крајно неповолни за текстилниот сектор па...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Царовска и Лукаревска на прв заеднички состанок со Организацијата на работодавачи, текстилниот кластер и Гласен текстилец

Заменичката на Претседатлот на Владата за економски прашања Мила Царовска и директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска денеска...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

ССМ реагира на барањето на Кластерот за текстил за зголемување на осумчасовното работно време

Сојузот на синдикати на Македонија денеска реагираше на изјавите на Кластерот за текстил за зголемување на осумчасовното работно време. „Барањето...
1 2
Page 1 of 2