- Advertisement -

archiveКока кола

ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Кока-Кола отпушта 2.200 работници

Американската компанија Кока-Кола објави дека ќе укине 2.200 работни места како дел од планираното преструктуирање поради пандемијата на корона вирусот....