archiveкомисија

Колумни

Регулаторна сака да испадне херој, но во очите на народот е антогонист

Автор: Бобан Илијевски  Поскапувањето на струјата сеуште е актуелна тема којашто боде во очите на јавноста. Вчера, првиот човек на...
ПравдаСветСветот на работникотСиндикат

ОЕЦД: На жените работници потребно им е колективното преговарање за да го надминат родовиот јаз

Организацијата за економска соработка и развој - ОЕЦД ги поддржа барањата на еврпските синдикати за проширувањето на покриеноста со колективно...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Филипче: За 40% ќе го зголемиме платите на здравствените работници

На денешната централна прес-конференција во Штип, претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ, Венко Филипче ги презентираше вложувањата во здравството...
1 2 3 9
Page 1 of 9