Вработена во фабрика со тешки повреди однесена во Клинички центар

На 20.01.2020 во 17.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ била донесена повредена О.К.(50)

Прочитај повеќе

Во „Еуромакс Ресурсес” се длабоко разочарани од владината Одлука за раскинување на договорот за Иловица

Од компанијата „Еуромакс“, инвеститор во рударскиот комплекс „Иловица” соопштија дека денес го виделе соопштението од вчерашната 171-та владина седница на

Прочитај повеќе

Комплексот Лимак Дајмонд ќе има силен придонес во развојот на Скопје и локалната економија

Во тек е изградбата на модерната Лимак подземна сообраќајница, како и подготвителните работи за комплексот Limak Diamond. Во истиот реон

Прочитај повеќе

Работник паднал од височина, починал на клиника

Вчера претпладне во СВР Скопје од комплексот клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен Б.С. (63) од

Прочитај повеќе