- Advertisement -

archiveконгрес

ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Конгресот го усвои историскиот план на Бајден за оправување од 1.900 милијарди долари

Американскиот Претставнички дом во средата ја даде конечната потврда на еден од најголемите пакети за економска помош во американската историја...
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Претставничкиот дом гласа за новиот пакет помош за американската економија

 Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска треба да гласа за новата верзија на пакетот економска помош поради пандемијата во висина...
ЗанимливостиМагазин

(ВИДЕО) Симпсонови го предвиделе хаосот во Конгресот: Во истата епизода се случило нешто многу полошо

На дваесетти јануари е денот на инагурацијата на американскиот претседател, Спрингфилд е цел во пламен, а апокалиптичните сцени најавуваат вистински...
1 2
Page 1 of 2