ЗАРЕМ И ОВА: Штипска конфекција ги држи заклучени тоалетите за време на работниот процес (ВИДЕО)

Штипска конфекција држи затворени врати на тоалети, ги отвора само за пауза, физиолошки потреби и хигиена не е потребна во

Прочитај повеќе

Левица поднесе барање за инспекциски надзор за модната конфекција „Стоби“ од Велес

Модната конфекција „СТОБИ” од Велес повторно го злоупотребува Законот за работни односи и ги крши правата на работниците. Во Левица

Прочитај повеќе

Колку е богата штипска ,,Вабо”, конфекцијата што газдата наместо на децата им ја предаде на 130-те работниците!?

Колку заработува и во каква состојба е штипска ,,Вабо”? Конфекцијата од први јануари ќе премине во рацете на работниците наместо

Прочитај повеќе

Уште една штипска конфекција на радарот на ДИТ по барање на „Гласен Текстилец“

Фејсбук статус на „Гласен Текстилец“:   По барање на „Гласен Текстилец” беше извршен вонреден инспекциски надзор од страна на ДИТ

Прочитај повеќе

Само денес 180 откaзи во конфекција во Свети Николе, ќе има уште отпyштaња

Како што најави, така и побрза да подели откази. Поранешниот пратеник од СДСМ Ангел Димитров, актуелен претседател на Организацијата на

Прочитај повеќе

Текстилните работнички од штипската конфекција „Алкон текст“ протестите ќе ги продолжат наредната недела

Педесетте текстилни работнички од штипската конфекција „Алкон-Текс“ денеска не протестираат пред фабриката, поради временските прилики. Бисера Кафтанова претставничка на работничките

Прочитај повеќе

Штип го бележи вториот случај на повторување на корона вирусот кај маж вработен во конфекција

Во Штип е регистриран втор случај на повторување на коронавирсуот кај маж вработен во една конфекција во градот. Марија Димитрова

Прочитај повеќе

Сите 80 тестирани работници од текстилна фабрика во Штип се негативни на коронавирус

Сите 80 работници од погон во текстилна конфекција која важи за една од најголемите во Источна Македонија се негативни на

Прочитај повеќе

Бројката од саботата на ново дијагностицирани е варијација која се должи на кластер во Штипска конфекција

Во вчерашното гостување во вестите на Канал 5 телевизија, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче објасни дека бројката од

Прочитај повеќе

Бочварски повика сите да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот

Големиот број на активни случаи во Штип, а особено рекордни 60 заразени со коронавирусот се должи на масовното тестирање на работниците во

Прочитај повеќе