КСС бара надлежните да го санкционираат вулгарниот однос на Џафери кон вработените

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија има морална и етичка обврска да реагира на крајно вулгарниот однос на Претседателот на

Прочитај повеќе

КСС: Донесена резолуција за плати и систем на плати на петтиот Конгрес на КСС

Резулуција за почитување на колективните договори и законите беше усвоена на денешниот Конгрес на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија.

Прочитај повеќе

ВИДЕО| Ралповски: Нашата цел е остварена- ја подигнавме свеста за работничките права кај работниците

Конфедерацијата на слобдни синдикати на Македонија на денешниот брифинг ги образложи подвизите со коишто се соочила од 2017 година. Претседателот

Прочитај повеќе

КСС: ЧЕСТИТКА ЗА 1 МАЈ – МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ТРУДОТ!

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија сака да им го честита 1ви Мај, меѓународниот ден на трудот на сите работници!

Прочитај повеќе

КСС ќе поднесува кривични пријави за вршење на притисоци врз членовите на синдикатот

Протести нема да се одржуваат како што беше претходно најавено, но ќе се пуштаат кривични пријави, информираа од Конфедерацијата на

Прочитај повеќе

Конфедерацијата на слободни синдикати го прекина протестот поради притисоци врз членството

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) го прекина денешниот протестот пред Собранието поради, како што велат, притисоци врз членството, јави „Радио

Прочитај повеќе

Синдикатот на клинички центар со поддршка за протестите на гранските синдикати при КСС

Синдикатот на Клинички центар дава целосна поддршка на протестите на здружените грански синдикати при КСС, кои ќе започнат на 26.04.2022

Прочитај повеќе

ДСП „Обединети Работници“: Поддршка за работничкиот протест организиран од страна на КСС

Поддршка за работничкиот протест организиран од страна на КСС Почитувани работници, Би сакале да ве известиме дека ДСП „Обединети работници“

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Омилениот синдикалец на Kовачевски, Дарко Димовски и Ковачевски симулираат социјален дијалог

Омилениот синдикалец на Kовачевски, Дарко Димовски и Ковачевски решија да симулираат социјален дијалог, а во суштина да ги саботираат легитимните

Прочитај повеќе

И СОНК се приклучува кон протестите на КСС и воедно дава поддршка на гранските синдикати при Конфедерацијата

Почитувани синдикални пријатели, браќа и сестри, Од името на 30.000 членство на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура на

Прочитај повеќе