archiveКуманово

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Општина Куманово објави повик за вклучување во проектот „Креирање можности за работа за сите“

Општина Куманово ги повикува заинтересираните невработени лица да се вклучат во проектот „Општинско-корисна работа-СДЦ”, проект „Креирање можности за работа за...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Уште еден здравствен работник заразен од ковид-19, директорката на кумановската болница

Директорката на oпштатa болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на ковид-19. „Позитивен резултат од...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Петнаесет новозаболени во Куманово и девет во Липково- меѓу нив и здравствени работници и инспектори

Центарот за јавно здравје во Куманово во последниве 24 часа регистрира 24 новозаболени од Ковид-19, соопштија денеска надлежните од здравствената...
МакедонијаСиндикат

Локален економско социјален совет во Куманово: дискусии за состојбата во стопанството

Локалниот економско-социјален совет и Градоначалникот Максим Димитриевски денеска одржаа работна средба со претставници од стопанството во Куманово. На средбата присуствуваа...
1 2
Page 1 of 2