Болничарка од Куманово прележала корона, сега пак е позитивна!

Медицински работници од кумановската болница кои го прележале коронавирусот и добиле два негативни теста, повторно се инфицирале и добиле позитивен

Прочитај повеќе

Кумановската компанија „Квалитет пром“: Нема да отпуштиме ниту едно лице, нашите работници се нашиот најголем капитал

Кумановската компанија „Квалитет пром“, која вработува 750 лица, нема да отпушти ниту еден вработен, ќе ги продолжи договорите за вработување

Прочитај повеќе

Уролог од Кумановската болница позитивен на Ковид -19, се тестираат уште 75 здравствени работници

Доктор специјалист од Одделението за урологија во Општата болница Куманово е позитивен на коронавирус, потврдија од Центарот за јавно здравје

Прочитај повеќе

Во кумановската болница 11 здравствени работници се позитивни на корона вирусот

Во кумановската болница има 11 здравствени работници позитивни на коронавирусот. Директорката на болницата Снежана Захариева за МИА изјави дека од

Прочитај повеќе