Отпуштени сите вработени во најстариот либански весник на англиски јазик

Најстариот либански дневен весник на англиски јазик, Дејли Стар, ги отпушти сите вработени, со што стана последната жртва на кризата

Прочитај повеќе

Огромна експлозија во Бејрут каде загинаа повеќе од 100 луѓе, имало тони опасен нитрат во пристаништето

Во огромната експлозија, што се случи вчера во Бејрут, уби повеќе од 100 луѓе, а повредени се повеќе од 4.000,

Прочитај повеќе

Беснеат протестите во Либан – народот бара промена на Владата

Од спонтан протест поради Ватсап повик се претвори во национален масовен протест за промена. Стотици илјади луѓе излегоа на улиците

Прочитај повеќе

Протести во Бејрут поради економската криза

Во Либан се одржани протести поради влошување на ситуацијата во земјата која се бори со економска и финансиска криза. Демонстрантите

Прочитај повеќе