СУДОТ ДОНЕСЕ РЕШЕНИЕ, ЛИДЛ ПОВЛЕКУВА ПРОИЗВОДИ: Мора да ги уништат сите, ги тужеше позната компанија

Швајцарскиот суд пресуди во корист на Lindt & Spruengli. Највисокиот швајцарски суд во четвртокот пресуди дека германскиот ланец на супермаркети Лидл

Прочитај повеќе

Се поизвесно е дека „Лидл“ ќе влезе во Македонија -. Веќе се распишани огласи, а еве кои позиции се бараат

Меѓународниот ланец на супермаркети „Лидл“ објави конкурс за вработување. Се бараат кадри за шест работни позиции, меѓу кои продажен специјалист,

Прочитај повеќе

​ЛИДЛ заинтересиран да инвестира во Кисела Вода

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денес оствари работна средба со претставниците на „Лидл“ од претставништвата во Бугарија и

Прочитај повеќе

Лидл во Хрватска им ги зголемува платите на своите вработени за пет отсто

Малопродажниот синџир Лидл во Хрватска им ги зголемува платите на сите свои 3.000 вработени во просек за пет отсто. „Ова

Прочитај повеќе

Влезот на Лидл на македонскиот пазар ќе ги разниша стабилните позиции на КАМ, Стокомак и Тинекс?

Според истражувањето на Агенцијата за истражување и консалтинг Инсајдер ИД, за “Преферираните ланци на маркети и Најпознати брендови 2021-ва година” КАМ

Прочитај повеќе

Компетитивни плати за градежници, за ИТ-специјалисти и за бизнис-консултанти

Германскиот трговски синџир „Лидл“ веќе огласи повеќе од десетина слободни работни позиции за архитекти, градежни инженери, ИТ-специјалисти и за бизнис-консултанти.

Прочитај повеќе

Македонските производи би можеле да станат дел од ЛИДЛ маркетите

Македонските производи би можеле да станат дел од синџирот на набавка на ЛИДЛ маркетите. Преговорите со оваа компанија, која најави

Прочитај повеќе

Следува инвестиција на„Лидл”од 300 милиони евра, со Интервентниот план за инвестиции го трасираме патот кон раст и развој на македонската економија

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев посветено работи на реализација на мерки и политики што значат економски развој,

Прочитај повеќе

Инвестицијата на „Лидл“ ќе отвори нови работни места за граѓаните во Македонија

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев со дела ја потврдува силната посветеност и реализација на мерки и политики

Прочитај повеќе