Лисабон

НовостиПравдаСветСветот на работникот

Десетици илјади луѓе НА ПРОТЕСТ во Лисабон – Бараат повисоки плати ФОТО/ВИДЕО

Десетици илјади наставници и други вработени во јавните училишта излегоа на улиците на Лисабон барајќи повисоки плати и подобри работни

Read More