Лозово

НовостиПравдаСветот на работникот

Панова: Кандидатот на СДСМ за Лозово малтретираше бремена жена која го загуби бебето од стрес, ги повикуваме сите општествени чинители да ја осудат одлуката на Заев

СДСМ се залагаат за родова еднаквост само на хартија, во реалноста е сосема поинаку. Всушност, тоа е партија на женомрзци,

Read More
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Службеничката од Лозово тврди дека мобингот продолжува и по судската одлука, градоначалникот негира

Ништо нема да биде ново во Новата Година за службеничката во општина Лозово Виолета Спасова Колева. Првиот работен ден во

Read More
ПравдаСветот на работникот

Мизрахи бара начин да и помогне на хигиеничарката од Лозово, жртва на мобинг и закани од градоначалникот

Министерката Мизрахи се вклучи во случаите со мобинг врз работниците од страна на градоначалникот на општина Лозово, Ацо Велковски, кои

Read More