Македонскиот менталитет, профитерството на газдите и Ковид – 19

Автор: Бобан Илијевски Бројот на заразени од Ковид – 19 од ден на ден се повеќе се зголемува, а се

Прочитај повеќе

Почина медиумски работник во земјава заразен од коронавирус

Вчера почина првиот медиумски работник од коронавирусот во земјава. Станува збор за 44-годишниот Беким Бајрамоски од струшко Лабуништа, кој работел

Прочитај повеќе

Општина Карпош објави оглас за субвенционирање на велосипеди и електрични тротинети

Општина Карпош го објави Јавниот оглас за одобрување субвенции на жителите на Општина Карпош, за купување на велосипеди и електрични

Прочитај повеќе

Шкријељ: Отворивме локална канцеларија во Боговиње, овозможуваме еднаков пристап на сите граѓани до социјалните права и услуги

Дополнителната заменик министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ денеска во општина Боговиње ја посети локалната канцеларија за социјални

Прочитај повеќе

Општина Каропош прави реконструкција на рабниците долж улицата „Иван Аговски“

Општина Карпош ги обновува пешачките делови долж улицата „Иван Аговски“, во урбаната заедница Карпош 1, а се прави и реконструкција

Прочитај повеќе

Влада: Интегрираната акција со локалната власт и граѓанските здруженија придонесуваат за намалување на аерозагадувањето

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули денеска оствари работна средба со градоначалникот на Општина Кавадарци Митко

Прочитај повеќе

Комплексот Лимак Дајмонд ќе има силен придонес во развојот на Скопје и локалната економија

Во тек е изградбата на модерната Лимак подземна сообраќајница, како и подготвителните работи за комплексот Limak Diamond. Во истиот реон

Прочитај повеќе

Левица: СДСМ во Карпош постави нови стандарди на нетранспарентност

Реакција на ЛО Карпош Левица: Скапата пропаганда која ја води локалната власт предводена од Стефан Богоев претставува обид за прикривање

Прочитај повеќе

Премиерот Заев и министерот за образование и наука Адеми на отворањето на новото ООУ „Киро Глигоров“ (Видео)

Претседателот на Владата на Република Северна, Зоран Заев и министерот за образование и наука, Арбер Адеми денеска се обратија на

Прочитај повеќе