Лукашенко го претрка Вучиќ: Започнува производството на Спутник В

Белорусија објави дека започна со масовно производство на руската вакцина Спутник В. Белоруската државна фармацевтска компанија „Белмедпрепарати“ ќе произведува до

Прочитај повеќе