Ивица Талевски нов претседател на Македонската асоцијација за рударство

Развој на рударскиот сектор согласно највисоките принципи за заштита на животната средина, поддршка на заедницата и интензивирање на соработката со

Прочитај повеќе

МБА: Потребен е нов законски рок за исплата на корисниците на финансиска помош

Со цел  успешно реализирање на еднократна финансиска помош од 6.000 денари како дел од четвртиот пакет антикризни мерки, банките максимално

Прочитај повеќе

Словенци заинтересирани за Македонска пошта

Вицепремиерот Артан Груби истакна дека СДСМ ќе раководи со Македонска пошта и дека треба да предложи надворешно или експертско решение

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Вработените во Македонска Пошта стравуваат за нивните работни места

Ексклузивно интервју со Претседателот на Синдикатот на Македонска Пошта, Боро Велигденов, во кое тој зборува за ситуацијата со вработените во

Прочитај повеќе

„Македонска Пошта“ се дави во долгови и загуби

Коронавирус пандемијата и затворањето на Еуростандард банка на „Пошта“ зададоа такви удари поради кои тоне и генерира загуби. Ејуп Рустеми,

Прочитај повеќе

Синдикат на Македонска Пошта: 2,300 работни места се во ризик поради стечајот на Еуростандард Банка

Стечајот на Еуростандард банка, сериозно го наруши работењето на АД „Пошта на Северна Македонија“, која повеќе од 20 дена на

Прочитај повеќе

Народна банка размислува повторно да ги одложи ратите за кредитите за граѓаните

Народна банка размислува повторно да ги одложи ратите за кредитите за граѓаните. Според информациите на Алсат, неделава банките ќе имаат средба

Прочитај повеќе

Короната ги затвори и каналите за сезонска заработка

Македонската работна сила која сезоната пролет-есен мигрираше во соседните туристички дестинации или во некои од европските развиени земји годинава ќе

Прочитај повеќе

ММА: Операторите со исклучувањето на програмите ги изневерија корисниците

Соопштението на Македонската медиумски асоцијација ви го пренесуваме интегрално: Македонската медиумска асоцијација која ја сочинуваат 5-те национални телевизии –Алфа, Алсат-М,

Прочитај повеќе

Македонска берза и Централниот депозитар за хартии од вредност донираа 1.000.000 денари за Министерството за здравство

Македонска берза АД Скопје и Централниот депозитар за хартии од вредност АД Скопје донесоа одлука  за донација на наменската сметка

Прочитај повеќе