- Advertisement -

archiveмакедонски

Светот на работникотСиндикат

Видео конференција помеѓу Спасовски и МПС

ДОГОВОРЕНА ИСПЛАТАТА НА ЗАОСТАНАТИТЕ БОНУС ПЛАТИ ЗА 2017 И 2018 ГОДИНА ЗА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МВР Почитувани денес претседателот на Македонскиот...
МагазинСветот на работникот

МНТ со претстава „Говорна мана“ во чест на медицинските работници

Македонскиот народен театар преку соопштение ги поканува лекарите и медицинскиот персонал од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, ГОБ „8 Септември“, Детската...
Економија

Делегацијата на германското стопанство ќе ги поврзува компаниите од регионот со германски компании

Делегацијата на германското стопанство во земјава во текот на октомври организира два настана преку кои ќе ги поврзува македонските компании...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Синдикат на полицијата: Да се престане со распоредување на работници по предлог од Началник

Со самото настанување на Синдикат на полиција во Македонија нагласивме дека акцентот на синдикалната борба ќе го ставиме на „Започнување...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

МДС: Димитров ќе остане запаметен како најслаб, арогантен и нарцисоиден министер

Македонскиот дипломатски синдикат го поздравува заминувањето на Никола Димитров од Министерството за надворешни работи. На следниот министер нема да му...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

МДС: Димитров креира “црни листи” на вработени

Соопштението на Македонскиот дипломатски синдикат при САДУ ви го пренесуваме интегрално: Македонскиот дипломатски синдикат преку своите соопштенија континуирано укажува на...
МакедонијаСветот на работникотСиндикат

Чулев: Мислев Синдикатот ќе праша зошто Спасовски и Владата не ја даваат наградата од 15 000 денари за полицајците

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ги оцени како паушални наводите изнесени на денешната прес-конференција на Сојузот на синдикати на...
1 2 3 7
Page 1 of 7