Ковачевски: Невработеност под 10 отсто до крајот на мандатот

Премиерот Димитар Ковачевски, во придружба на министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска и директорот на Агенцијата за вработување,

Прочитај повеќе

До крајот на 2020 година платата ќе биде 30,000 денари, вели Анѓушев

Согласно динамиката на раст, просечната плата до крајот на мандатот ќе биде 30.000 денари, вели вицепремиерот Анѓушев откако Статистика објави

Прочитај повеќе