Демир Хисар домаќин на манифестацијата „Растојачко културно лето“ која ќе се одржи на 30 јули

Почитувани медиуми, интернет портали, Ве известуваме, односно, воедно ѝ, ви испраќаме информативна вест по однос на настанот кој ќе се

Прочитај повеќе

ФОТО-ВЕСТ: Роденденската концертна манифестација на Општина Кисела Вода стартуваше со весела публика и големи музички ѕвезди

Годинешното издание на „Културно лето 2022“, во склоп на роденденската кампања на Општина Кисела Вода, – „67 години Моја Кисела

Прочитај повеќе

Одложена годинешната манифестација „Галичка свадба“

Советот на Месната заедница Галичник, заради заштита на јавното здравје, донесе одлука да го одложи одржувањето на годинешната културно-сценска манифестација

Прочитај повеќе

ССКМ ќе ги додели признанијата „Македонски квалитет 2019“

Традиционалната годишна манифестација МАКЕДОНСКИ КВАЛИТЕТ 2019 во организација на Сојуз на стопански комори на Македонија, а под покровителство на Претседателот Стево

Прочитај повеќе