маржи

ЕкономијаМакедонијаНовости

Ковачевски: Ќе следуваат казни за трговците кои не ги почитуваат замрзнатите маржи

„За најранливите категории на граѓани во моментов работиме на пакет мерки кои ќе се финансираат од буџетот за директни финансиски

Read More
ЕкономијаМакедонијаНовости

СДСМ: Ограничување на маржите за основните производи, го штитиме стандардот на граѓаните

Владата предводена од СДСМ во време на најголемата светска економска криза продолжува со мерки за ублажување на ценовиот шок и

Read More
ЕкономијаМакедонијаНовости

Симеска Димоска: При 190 инспекциски надзори, 33 субјекти не ја почитувале одлуката за намалени маржи

Економската криза го тресе светот. Иако се понадевавме на светла точка, дека се наѕира крајот на пандемијата предизвикана од ковид

Read More
ЕкономијаМакедонијаНовости

Ограничени маржи наместо замрзнати цени на основните прехранбени производи

Новата одлука, во која на листата на основни прехранбени производи се додадени и овошјето и зеленчукот, пченицата, суровото сончогледово масло

Read More
ЕкономијаМакедонијаНовости

Бектеши: Замрзнати маржите за трговија на големо и мало, трговците со прехранбени производи нема да профитираат од граѓаните

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција информираше дека на предлог на Министерството за економија, Владата на денешната седница

Read More