Граѓаните да бидат спокојни: Од утре и задутре ЗЕЈТИН ЌЕ ИМА ВО СИТЕ МАРКЕТИ, а цената ќе биде стабилна

Цената на зејтинот ќе биде меѓу 2,20 – 2,40 евра или максимум 2,50 евра и ова цена ќе се задржи,

Прочитај повеќе

Бананите над 70 денари, јајцата над 200 денари за табла – ова се отпрлика цените низ маркетите

Веќе трета недела цените на прехранбените намирници се во фокусот на секој еден Македонец. Речиси секојдневно има зголемување на цените,

Прочитај повеќе

Маркети направиле паника со желба за профит, месарите манипулативно зголемиле цена на месо

Немало паника, туку маркети си дозволиле сами да повлечат продукти во петокот за денеска да ги вратат со нови цени.

Прочитај повеќе

Дали замрзнатите цени може да ги испразнат полиците во маркетите?

Може ли да се јави недостиг на основни прехранбени производи во земјава? Владата вели не, производителите не се сигурни. Според

Прочитај повеќе

Пари Анализа: Короната ни го зголеми апетитот, фантастични 650 милиони евра завршија во 9 маркети

Корона кризата изгледа ни го зголеми апетитот. Стравот за сопствениот живот, затворени по дома, во карантини и со полициски часови

Прочитај повеќе

Неработна недела за дел од вработените во маркетите и трговските центри

Вработените кои се дел од големото семејство на маркетите Кит-Го, Тера и Супер Кит-Го низ Македонија ќе имаат еден ден

Прочитај повеќе

Дали конечно ќе ја сфатиме значајната улога на вработените во маркетите?

Автор: Бобан Илијевски Од есенцијална важност за нас во оваа криза, покрај здравствените работници, полицијата, армијата, новинарите и медиумските работници,

Прочитај повеќе

Клуч за обложувалниците и кафе баровите, рестораните нема да примаат гости

Владата одлучи да ги затвори сите продавници во моловите, освен супер маркетите, продавниците за храна и аптеките, информираше министерот за

Прочитај повеќе