КАМ Маркет со донација во вредност од 37.000 евра до службите кои се борат против епидемијата и социјално загрозените семејства

Во соработка со Црвениот крст на Република Северна Македонија, компанијата КАМ доо летово дистрибуираше донации за 675 социјално загрозени семејства

Прочитај повеќе

Веро со ново работно време од 8 до 19 часот и со повластен термин за пазарување за ранливите категории од 8 до 9 часот

Согласно најновата мерка за ограничување на движењето на граѓаните што вчера ја донесе Владата, Веро воведува ново работно време од

Прочитај повеќе

Вработени во скопски маркет доживеаја хорор, им впериле пиштол

На 18.02.2020 околу 21:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на ул.„Васил Ѓоргов“ во Скопје едно лице

Прочитај повеќе