Литар масло во Германија до пет евра

– Цените на храната во Германија драстично „скокнаа” од почетокот на руската инвазија врз Украина. Тоа се забележува особено, кај

Прочитај повеќе

До 15 април забрана за извоз на житарки и масло, во вторник средба Николовски – Недимовиќ

До 15 април ќе продолжи забраната за извоз на пченица и наполица, јачмен, пченка, брашно од пченица и наполица,  сончогледово

Прочитај повеќе

Лебот, маслото за јадење и брашното се продаваат по набавни цени, измените за ДДВ и за акцизи пред пратениците

Лебот, маслото за јадење и брашното од вчера се продаваат по набавни цени, а за дел од основните прехранбени продукти

Прочитај повеќе

За еден месец маслото поскапе за 10 %, компирите за 7 %

Статистика ги потврди поскапувањата За дури 10,8 проценти пораснале цените на маслото и маснотиите за еден месец објави денеска Државниот

Прочитај повеќе

Високите цени на брашното и маслото ќе останат до следната жетва

Во последните два месеци цената на сончогледовото масло се зголеми за околу 30 проценти, брашното за 10 до 20 проценти,

Прочитај повеќе

Нехумани услови на плантажите: „Ако сакаме нормален живот, мора да работиме тука“

Мароко е една од ретките земји во кои расте дрвото араган. Од неговите плодови се добива скапоцено масло кое последните

Прочитај повеќе