Матичните лекари денес со протестен акт!

Матичните лекари денес со протестен акт! Денес од 14 до 14:30, под заштитната опрема која сами ја купуваме, испечатете ја

Прочитај повеќе

Владата ќе ги разгледа барањата на матичните лекари

Владата ќе го разгледа барањето на матичните лекари, најави денеска од Штип премиерот на Владата, Оливер Спасовски, по повод нивното

Прочитај повеќе

Нападнато обезбедувањето во Управа за матични книги

На 05.05.2020 во 15.33 часот во СВР Скопје, С.Н.(47) од Скопје пријавила дека околу 13.40 часот, додека извршувала работни задачи

Прочитај повеќе

Стоматолозите од крајниот Исток меѓу најпогодените од кризата со Ковид-19

Kризата со коронавирусот ја стави во тесно работата на делчевските стоматолози кои поради вирусот Ковид-19 ги ставија во мирување своите

Прочитај повеќе

Синдикатот на УМВК бара поголеми плати и подобри работни услови

Зголемување на платите на вработените во Управата на водење на матична книга (УВМК), креирање посебен колективен договор, подобрување на условите

Прочитај повеќе