ММА: Операторите со исклучувањето на програмите ги изневерија корисниците

Соопштението на Македонската медиумски асоцијација ви го пренесуваме интегрално: Македонската медиумска асоцијација која ја сочинуваат 5-те национални телевизии –Алфа, Алсат-М,

Прочитај повеќе

Новинарка бара оштета од еден милион долари, тврди дека била 85 % помалку платена од своите колеги

Познатата британска медиумска куќа Би – Би – Си се нашла сред скандал откако новинарката Самира Ахмед ги обвинила за

Прочитај повеќе

Левица: Медиумската слобода е сведена на слобода да се поткупат медиумите

Свесни сме дека медиумската слобода во држава каде постои социјална беда и класна раслоеност во комбинација со корумпирана и криминална

Прочитај повеќе