Плакети и благодарници за медицинарите кои лекуваа ковид-пациенти во гостиварската болница

Медицинскиот персонал во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ доби благодарници и плакети за нивниот ангажман во лекувањето на пациенти заболени

Прочитај повеќе

Протест во Загреб на невакцинираните медицинари: Не ги пуштаат да одат на работа

Утрово, пред Клиничкиот болнички центар во Загреб се собраа околу 30 вработени кои немаат потврда за Ковид, што им треба

Прочитај повеќе

Медицинарите го повикаа министерот Филипче тој да го предводи протестот в среда

Доста е! Стоп за насилството врз медицинарите – ова е мотото под кое здравствените работници в среда ќе протестираат на

Прочитај повеќе