УСЈЕ со донација за Клиниката за хируршки болести Св. Наум Охридски од Скопје

Медицинскиот персонал од Универзитетската клиника за хируршки болести Св. Наум Охридски во Скопје доби целосно реновирани заеднички простории, со што

Прочитај повеќе

Ковид болни и меѓу медицинскиот персонал во Клиничка болница Тетово

Како во претходните бранови на голем број заразени со Ковид-19, и сега има медицински лица од тетовската клиничка болница кои

Прочитај повеќе

Нов протест на медицинскиот персонал во ГОБ „8-ми септември“

Претседателот на Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари Ненад Лазор на својот фејсбук профил објави статус дека повторно протестира медицинскиот

Прочитај повеќе

Филипче уверува дека и покрај одморите има доволен број лекари

Користењето на летните одмори од страна на здравствениот персонал нема да влијае на третманот на лицата заразени со „Ковид 19“.

Прочитај повеќе