- Advertisement -

archiveМерка

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Ангеловска: Мерката 14.500 денари плата по вработен се однесува на сите фирми погодени од корона кризата, како и на самостојните вршители на дејност

Мерката 14.500 денари плата по вработен се однесува на сите фирми кои се погодени од коронакризата, како и на самостојните...
ЕкономијаМакедонија

Царовска: Мерката за субвенционирање придонеси ја користат 22 илјади компании, покачени се платите на 119 илјади вработени

Заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжена за економски прашања, Мила Царовска, министерот за странски инвестиции Елвин...
1 2
Page 1 of 2