- Advertisement -

archiveМеѓународна

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Меѓународната технолошка компанија Softelligence ќе инвестира милион евра во Македонија

Softelligence, технолошка компанија специјализирана за дизајнирање и испорака на комплексни решенија и интегрирани платформи водени од податоци и вештачка интелигенција,...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Меѓународна конференција „Економско закрепнување и раст по ковид” на 6 и 7 септември во Скопје

Прва годишна меѓународна конференција „Економско закрепнување и раст по ковид”, во организација на Министерството за финансии ќе се одржи на...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Бектеши: Со четвртиот сет мерки преку директна финансиска поддршка ќе ги поддржиме најпогодените граѓани и сектори

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска се обрати на 4-тата Меѓународна конференција за бизнис и информатичка технологија која ја организира...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Корона кризата застаре дел од одредбите од Законот за работни односи, потребни се нови

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска после средбата со синдикатите, на првиот ден од нејзиното министерување, истакна дека...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Прво локално партнерство за вработување и за креирање повеќе и подобри работни места

Намалување на невработеноста, особено меѓу младите и жените, развивање работни вештини и искуства, како и креирање нови, подобри работни места...
1 2 3 6
Page 1 of 6