Владата ги објави платите на премиерот и на министрите

Владата ги објави платите на премиерот и на министрите. Според објавените податоци, премиерот Димитар Ковачевски зема плата од вкупно 88.260 денари,

Прочитај повеќе

Јована Тренчевска – нова министерка за труд и социјална политика

Претседателот на СДСМ и мандатар за нова Влада, Димитар Ковачевски денеска на прес конференција ги објави предлозите за нови министри,

Прочитај повеќе

Заев: Идната година пензиите ќе се покачат за околу 900 денари

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и

Прочитај повеќе

Заев: Акцијата нека ни биде поттик за да ја подигнеме нашата еко-свест

40.000 административци заедно со премиерот Зоран Заев, министри, директори, градоначалници, судии, обвинители, денеска чистеа низ земјава. Акцијата ја организираше Владата

Прочитај повеќе

Министрите Царовска, Филипче и Сугарески се сретнаа и одговорија на барањата на родителите на деца со попреченост

Министрите за труд и социјална политика, за здравство и за транспорт и врски, Мила Царовска, Венко Филипче и Горан Сугарески

Прочитај повеќе

Чиле: По милионскиот протест, Пинера побара оставка од сите министри

„Побарав од сите министри да си поднесат оставка за да можам да формирам нова влада и да одговорам на овие

Прочитај повеќе

ЈА: Интервју со првиот Административец од научната фела Професор д-р Борче Давитковски

Доколку сакате да дознаете за која реформа треба да се воведе во Јавната администрација односно во која насока треба да

Прочитај повеќе