ВМРО-ДПМНЕ: Премногу е, народот плаќа поскапа струја, затоа што Ковачевски краде

Премногу е, народот плаќа поскапа струја, затоа што Ковачевски краде, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

Прочитај повеќе

КОРОНА ПРОФИТЕРСТВО: Во „Систина” и „Жан Митрев” народот платил 110 милиони евра лани, 41 милион повеќе од 2020-та!

Во „Аџибадем Систина“ минатата година граѓаните оставиле запрепастувачки 77,5 милиони евра, а во „Жан Митрев клиник“ 32,5 милиони евра, или само во овие

Прочитај повеќе

Да не беше трагично, ќе беше смешно, но на народот не му до смеење со 100 денари да го преживува денот

Бобан Илијевски Секоја власт во Македонија обожава да ни продава слатки лаги, за тоа дека ќе ги исполни ветувањата кои

Прочитај повеќе

Куманово на протест – бара чист воздух

Македонските градови повторно меѓу најзагадените. Концентрацијата на штетни честички во воздухот и денеска беше неколку пати над дозволеното. Скопје, Куманово

Прочитај повеќе

Народот кои ги потценува своите учители е осуден на пропаст!

Различни луѓе паметат различни личности, работи и искуства од своите најрани денови, но речиси сите паметат една иста личност –

Прочитај повеќе