Шекеринска во посета на домашна компанија со искуство на НАТО пазарот: Брзо и ефикасно им ги отвораме вратите на компаниите кон тендерите на НАТО

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска ја посети компанијата „Везе Шари” каде на средба со нејзиниот сопственик, Арбен Абдурахмани разговараа

Прочитај повеќе

Николовски за денот на Армијата: Вие сте столбот на нашата одбрана, почитувана Армија која е дел од НАТО сојузот

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, по повод 18-ти август – Денот на Армијата во свое лично име и во

Прочитај повеќе

Ќе се отвори Центар за поддршка на домашните компании за настап на НАТО пазарот

Во Министерството за одбрана наскоро ќе почне со работа Центарот за поддршка на домашни компании за настап на НАТО пазарот,

Прочитај повеќе

Амбсадорот Дабиќ: Целта ни е да ги унапредиме правата на вработените во МНР

Унапредување на статусот на вработените во Министерството за надворешни работи е една од клучните цели на новоформираниот Македонски Дипломатски синдикат

Прочитај повеќе

Бектеши: Иднината на индустријата е во паметна специјализација, дигитализација, воведување циркуларна економија и интернационализација

Министерот за економија Крешник Бектеши учествуваше на 3. Меѓународна научна конференција за бизнис и економија, насловена „Од транзиција до развој:

Прочитај повеќе

Фактор: Анализа -Професионалните војници да завршат во агенции за обезбедување или да се пензионираат на 55 години?

Членството на Северна Македонија во НАТО покрена повеќе прашања за подобрување на стандардите на професионалниот кадар ангажиран во АРМ како

Прочитај повеќе