archiveнаука

ИнтервјуаМакедонијаСветот на работникотСиндикат

(ВИДЕО) Неделков: На заразените од Ковид во училиштата и градиниките да им се исплати 100 % боледување

Интервју на порталот Работник со Претседателот на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура - СОНК Јаким Неделков.  Тој во...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

(ВИДЕО) Заврши тридневниот Семинар: Сигурноста на работните места е значајно намалена поради пандемијата

Заврши тридневниот регионален семинар на тема „Зајакнување на социјалниот дијалог во рамките на европската интеграција“ на којшто свои излагања имаа...
ЕкономијаМакедонијаПравда

Царовска, Битиќи и Бектеши на состанок на работна група: Со паметна специјализација создаваме инклузивна и одржлива економија

Министерката за образование и наука Мила Царовска, вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, министерот за економија Крешник Бектеши и претставници...
ПравдаСветот на работникот

Царовска: Растот на бројот на заразени зависи од одговорноста на сите нас, наставниците и учениците да ги почитуваат мерките за заштита

Министерката за образование и наука Мила Царовска  при посетата на новото училиште во Ѓопчели, во општина Дојран, апелираше на доследно...
Магазин

Царовска го посети новото училиште во Ѓопчели: Инвестираме во подобри училишта, секое дете има право на квалитетно образование

Министерката за образование и наука Мила Царовска и градоначалникот на Дојран Анго Ангов денеска го посетија основното училиште „Кочо Рацин“...
1 2 3 24
Page 1 of 24