РКЕ ќе носи нова одлука за цените на нафтените деривати

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска ќе донесе нова одлука за цената на нафтените деривати. – Предусловите

Прочитај повеќе

РКЕ и денес ќе одлучува за цената на нафтените деривати

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе нова одлука за цената на нафтените деривати. – Предусловите се исполнети, изјави портпаролката

Прочитај повеќе

РКЕ ќе носи одлука за нова цена за нафтените деривати

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска ќе носи одлука за нова цена на нафтените деривати што ќе

Прочитај повеќе

Нафтените деривати со нова цена -бензините поевтини за 2,5, дизелот за 1,5 денари

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од ноќеска на полноќ поевтинија за 2,5 денари за литар, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за

Прочитај повеќе

Нови цени на нафтените деривати

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на

Прочитај повеќе

Од полноќ зголемување на цените на нафтените деривати

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемуваат за 1,50 ден/лит и

Прочитај повеќе

Дизелот поскапува за речиси 9 денари

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ја информира јавноста дека цените на сите нафтени деривати на светските берзи во

Прочитај повеќе

Зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,25 отсто во однос на Одлуката од 13 септември

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер

Прочитај повеќе

Од полноќ Еуросупер БС-95 со нова цена

Регулаторната комисија за енергетика денеска ја соопшти одлуката за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Малопродажните цени

Прочитај повеќе